UWAGA - MAMY JUŻ KOMPLET OSÓB NA WARSZTATY
Jeśli jesteście zainteresowani tego typu warsztatami w przyszłości, prosimy o maila w tej sprawie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Warszawska Akademia Nowych Mediów to intensywny kurs nowoczesnego dziennikarstwa, stworzony przede wszystkim dla uczniów liceów i gimnazjów. Jednak jeśli czujesz się młody duchem - również zapraszamy!

Podczas kursu przekażemy podstawowe umiejętności dziennikarsko-reporterskie oraz przygotujemy do realizacji filmowych materiałów informacyjno-publicystycznych. Tak przygotowani rozpoczną podbój nowoczesnych serwisów informacyjnych, będą też mogli zostać samodzielnymi publicystami, np. za pośrednictwem platformy YouTube.

Dla zainteresowanych mamy wyjątkowy bonus: praktyki w warszawskich mediach offowych – radiu internetowym RadioPraga.pl, telewizji Młodzieżowa.tv oraz współpracę i wsparcie ekspercko-sprzętowe przy tworzeniu własnych kanałów Youtube.

Postaramy się rozwinąć umiejętności korzystania z ogólnie dostępnych urządzeń elektronicznych, których możliwości pozwalają na prawidłowe przygotowanie materiału np. na bloga lub vloga

Podczas kursu młodzi zapoznają się z najnowszymi trendami nowoczesnego dziennikarstwa, m.in. jak wykonuje się materiały publicystyczne techniką MoJo - przy użyciu smartfonów.

Chcemy przekazać jak najwięcej wiedzy w zakresie nowych mediów i technik realizacji materiałów informacyjnych. Chcemy też ukazać, jak wielki wpływ na rzeczywistość oraz sposób jej podania i odbioru mogą mieć oni sami, przy pomocy technik dostępnych na wyciągnięcie ręki.

 Praca na sprzęcie najwyższej klasy

Do dyspozycji uczestników oddajemy profesjonalnie wyposażone studio telewizyjne, podstawowe narzędzie pracy:

 • smartphony oraz
 • pomieszczenie wykładowo-komputerowe wyposażoną w 6 zestawów do obróbki i montażu nakręconych materiałów - komputerów IMAC.

Uczestnicy będą pracowali na platformie APPLE – standardzie pracy współczesnych mediów. Podczas zajęć będą mieli do dyspozycji również telefony Iphone. Studio telewizyjne, z którego będą korzystali,  składa się z:

 • liveroomu oraz
 • pomieszczenia realizatorskiego.

Na wyposażeniu są:

 • trzy kamery studyjne Blackmagic,
 • dedykowany mikser obrazu z systemem podglądu i odsłuchem dźwięku,
 • pełny zestaw świateł w systemie zawieszenia lamp,
 • stanowisko green screen, a także
 • aneks kuchenny do produkcji programów kulinarnych.

Przebieg kursu

Kurs przeprowadzimy w terminie 17-28 lipca 2017 dla 12 uczestników

Przewidzieliśmy łącznie około 60 godzin wykładów połączonych z warsztatami oraz zajęć praktycznych w terenie.

Bezpłatne zajęcia wykładowe i warsztaty stacjonarne będą odbywać się w studiu telewizyjnym młodzieżowa.tv (ul. Stara 4). Zajęcia praktyczne w terenie będą odbywać się na warszawskich ulicach oraz w innych, ogólnodostępnych miejscach publicznych.

Aby się zapisać na kurs, należy:

 • wypełnić formularz zgłoszeniowy pod adresem https://goo.gl/forms/wXhIgKlfSkDqw2XE2
 • poczekać na przesłanie potwierdzenia zapisu, a następnie wydrukować i dać rodzicom/opiekunom do podpisania dokumenty, które uczniowie otrzymają w załączniku,
 • skan podpisanego przez rodzica/opiekuna zgłoszenia, przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Organizatorzy:

Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa” jest miejską instytucją wspierania rodziny. Pomagamy w opiece i wychowaniu dzieci, edukujemy liderów młodzieżowych, animujemy i wzmacniamy lokalną społeczność, prowadzimy projekty międzypokoleniowe oraz innowacyjne projekty medialne. Więcej informacji o nas znajdziecie pod adresem: http://www.centrumwspieraniarodzin.pl/

Warszawska Szkoła Reklamy jest – w najlepszym tego słowa znaczeniu – szkołą zawodową. Przygotowujemy naszych absolwentów do pracy w branży reklamowej i służących komunikacji branżach pokrewnych: grafice, fotografii, filmie, PR, marketingu. Rozważania teoretyczne, badania i konferencje naukowe stanowią margines naszej działalności. Stawiamy na rozwój praktycznych umiejętności naszych wychowanków będących odpowiedzią na rzeczywiste zapotrzebowanie rynku pracy. Pomagamy przemienić je w kompetencje udokumentowane i sprawdzone w działaniu: http://www.akademiareklamy.edu.pl/