Letnia Szkoła Architektury i Designu IN THE WINGS to intensywny dwutygodniowy kurs dla osób w wieku 16-21 lat zainteresowanych architekturą, sztukami plastycznymi i eksperymentami z przestrzenią. Podczas zajęć uczestnicy zdobędą kompleksowe umiejętności z zakresu warsztatu architekta:

 • tworzenia szkiców architektonicznych i modeli przestrzennych,
 • projektowania i budowania instalacji performatywnych w przestrzeni publicznej,
 • pracy z różnorodnymi materiałami (m.in. drewno, beton, odlewy, płótna),
 • realizacja projektów indywidualnych i grupowych do portfolio architektonicznego,
 • prowadzenia działań artystycznych w mieście we współpracy ze społecznością lokalną.

Kurs zakończy się przygotowaniem instalacji i performansów w przestrzeni publicznej oraz wystawą modeli wykonanych przez uczestników w trakcie trwania warsztatów. Całość poprowadzą najlepsi młodzi architekci z Londynu pracujący na elitarnych uczelniach.

Opis uczestników
liczba uczestników: 15-20
wiek: 16-21 lat
zainteresowania: design, sztuka, architektura
znajomość języka angielskiego: tak ( w stopniu komunikatywnym)

Program Akademii

Termin: 16-28 sierpnia 2016

Miejsce: Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa”, ul. Stara 4, Warszawa

Zapisy: www.bit.ly/wings_zgloszenie 

I tydzień: 9.30-17.00

 • 16.08: spacer po Warszawie; wstęp, szkolenie z użytkowania narzędzi i materiałów, BHP
 • 17-20.08: rano – realizacja projektów indywidualnych; po południu – prezentacja projektów indywidualnych na forum grupy, realizacja projektu grupowego
 • 21.08: wolne

II tydzień: 9.30-18.00

 • 22-26.08: praca nad instalacją finałową
 • 27.08: wystawa i performans
 • 28.08: ewaluacja wspólnej pracy i układanie portfolio architekta

Przebieg szkolenia:

 • W trakcie trwania szkolenia i realizacji projektów i modeli architektonicznych uczestnicy będą pozostawać pod stałym nadzorem wykwalifikowanych osób prowadzących.
 • Uczestnicy będą mieli dostęp do narzędzi i materiałów potencjalnie niebezpiecznych.
 • Uczestnicy zostaną przeszkoleni z zakresu prawidłowej obsługi ww. narzędzi i materiałów zgodnie z zasadami BHP.
 • Zgłaszając się na szkolenie uczestnik domyślnie wyraża zgodę na udział i realizację zadań na ww. warunkach oraz potwierdza, że ma świadomość istniejących ryzyk związanych z aktywnym uczestnictwem w zajęciach.

 

Prowadzący:

Kevin Green: urodzony w Londynie absolwent rzeźby na Royal Collefe of Art oraz Bartlett School of Architecture, współpracownik La Machine, laureat międzynarodowych konkursów m.in. zwycięzca konkursu rzeźby Front Room Gallery w Nowym Jorku i International Prix de la Sculpture for Noilly Prat we Francji, jego prace były wielokrotnie wystawiane w Londynie.

Klaudia Kepinska: urodzona w Warszawie studentka w Bartlett School of Architecture, w swoim licencjackim projekcie dyplomowym archiwum i przestrzeni warsztatowej dla lalek eksplorowała tematykę przyjaźni i współpracy pomiędzy Chinami i Rosją, wieloletni trener warsztatów z architektury i designu.

Tamsin Snow: artystka urodzona w Irlandii mieszkająca i pracująca w Londynie, absolwentka rzeźby na Royal College of Art, jej dzieła wystawiane są obecnie w ramach konkursu Dazed Emerging Artist Award, w Royal Academy w Londynie, Pavilion, Store w Londynie, otrzymała stypendium Arts Council Bursary Award,aby stworzyć serię wystaw artystycznych w Irlandii.

 

Organizatorzy

STORE schools & projects CICjest społeczną inicjatywą non profit. Organizacja specjalizuje się w edukacji artystycznej i upowszechnianiu wiedzy oraz umiejętności z zakresu designu i architektury wśród lokalnych społeczności. Od 2012 STORE zorganizowało szereg instalacji artystycznych i projektowych spotkań architektonicznych w Londynie. Celem STORE jest wypracowanie oferty stypendiów artystycznych we współpracy z Royal Institute of British Architects dla utalentowanych młodych artystów.

Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa” to instytucja miejska prowadząca kompleksową działalność na rzecz wspierania rodziny na terenie Warszawy, m.in.: 9 placówek (dzieci 6-18 lat), warsztaty dla rodziców, kluby malucha i seniora oraz warsztaty specjalistyczne. Instytucja współpracuje, aktywizuje i działa na rzecz społeczności lokalnych, prowadzi projekty społeczne, edukacyjne i kulturalne oraz promuje idee wolontariatu.