W odpowiedzi na:

ZAPROSZENIE

Jako przedstawiciele kilkunastu środowisk patriotyczno-obywatelskich serdecznie Państwa zapraszamy do udziału w wydarzeniach, organizowanych w ramach akcji „Spotkajmy się" im. Jadwigi Romockiej.

Już po raz czwarty zbierzemy się na warszawskich cmentarzach, by wspólnie porządkować mogiły bohaterów niepodległościowych i zasłużonych działaczy.

Celem naszej inicjatywy jest zaangażowanie patriotyczne i społeczne dzieci oraz młodzieży, międzypokoleniowa integracja jak również wspólne odkrywanie tożsamości poprzez pasjonujące i pełne klimatu wykłady i dyskusje historyczne.

W tym roku zapraszamy także na wieczorek patriotyczny z atrakcjami dla uczestników w różnym wieku.

HARMONOGRAM SPOTKANIA:

7 LISTOPADA - PORZĄDKOWANIE MOGIŁ

Uwaga: informacje co do miejsca i szczegółów spotkania [cmentarz/brama/wyznaczony opiekun] będą Państwo otrzymywać na tydzień przed wydarzeniem
10.00 zbiórka przed wyznaczoną bramą
10.00-10.15 skierowanie uczestników do przydzielonej grupy opiekunów
10.15-13.00 dotarcie do wyznaczonych kwater, porządkowanie
13-14.00 wykład historyczny na miejscu
W międzyczasie spotkania z kombatantami i artystami
W przypadku złej pogody akcja zostanie przeniesiona do Willi Matrix, ul. Malczewskiego 21 [o szczegółach zostaną Państwo poinformowani ze stosownym wyprzedzeniem].

Organizatorzy zapewniają uczestnikom opiekę grup harcerskich, rekonstrukcyjnych i organizacji młodzieżowych.

Podczas zbiórki otrzymają Państwo swoją grupę opiekunów, mapkę z wyznaczonymi kwaterami na sprzątanie oraz przebieg trasy wykładu historycznego.

Prosimy o przygotowanie na spotkanie: ciepłych rzeczy, kurtek przeciwdeszczowych (w razie prognozy drobnego deszczu), środków czystości (miotełek, ściereczek, butelek na wodę etc.) oraz ew. termosów z ciepłą herbatą.

Coś więcej od organizatorów kampanii czyli Fundacji Kampanie Dumy (organizator główny) oraz min Modych dla Polski:

Kampania spoleczna "Spotkajmy się" jest już organizowana po raz czwarty. Jej celem jest otaczanie opieką i pamięcią grobów zasłużonych działaczy niepodległościowych, powstańców, żołnierzy walk 1918, 1920, ofiar zbrodni katyńskiej, niemieckich obozów koncentracyjnych, represji komunistycznych, w tym mogiły Żołnieży Wyklętych. 

Raz w roku, w ramach obchodow Dnia Wszystkich Świętych, Dnia Zadusznego i Narodowego  Święta Niepodległości spotykamy się na cmentarzach warszawskich.

Dlaczego?

Chcemy dzieciom i młodzieży przypomniec o pięknej tradycji opiekowania się mogiłami przodków.

Na wielu warszawskich mogiłach pokolenie kończy sie na roku 1944- dacie Powstania Warszawskiego. Jako mieszkańcy Warszawy-zarówno ci rodowici, jak i przyjezdni- troszcząc się o mogiły kilku pokoleń warszawiaków pragniemy podziękować tym, którzy w tym mieście żyli i dla niego walczyli.

Patriotyzm to dla nas pamięć, praca i radość ze wspólnego spotkania.

Też tam będziemy- Ognisko Bielany. Będą też ognisko Grochów i Gocław.