Pragniemy poinformować, że dziewczyny z naszego zespołu Prink Girls na tegorocznym, XXX jubileuszowym Festiwalu w Świdrze w kategorii starszej zdobyły:

I miejsce- "Królowa łez"(Agnieszki Chylińskiej) w wykonaniu Ani Dąbrowskiej (Ognisko Bielany)

II miejsce -"Przyjdzie taki dzień"(Kasi Popowskiej) w wykonaniu Zosi Delury (Ognisko Bielany)

III miejsce- "Nieodkryty ląd"(Marty Podulki) w wykonaniu Karoliny Lewandowskiej (Ognisko Bielany)

NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI- Ania Dąbrowska (Ognisko Bielany)

NAGRODĘ SZCZĘŚCIARZA- Bartek Dąbrowski (Ognisko Bielany, a wylosowała go Ania-siostra)

Jednym słowem- zdobyły wszystkie nagrody :-)

Wygląda to dość "mafijnie"- ale jury nie było nam wcześniej znane, większość stanowili muzycy i pod tym względem jury oceniało występy solistów.

Dziewczyny dały z siebie wszystko, współpracowały jako zespół, wspierały się przepięknie z wyczuciem i dbałością o solistów, (zsynchroinizowany ruch i chórki), wyglądały- rewelacyjnie- i bardzo się cieszymy, że zostały dostrzeżone - również ze względu na wolontarystyczną pracę prowadzącej zespół cioci Ewy Błachnio, która stawia na żmudną, systematyczną pracę- a my ją wspieramy i pomagamy, kiedy jesteśmy potrzebne.

Cieszymy się też, bo było to docenienie właśnie tej systematycznej, codziennej, mrówczej pracy. Nagrody były przepiękne-super rowery i tablety- ale radość i satysfakcja z pierwszej poważnej wygranej i to tak hurtowej- nieoceniona!

Jeszcze raz gratulujemy Ani Dąbrowskiej, Zosi Delurze, Karolinie Lewandowskiej, Natalii Krzysztoporskiej- dziewczyny- naprawdę stanowiłyście zespół !

Dziękujemy Ewie Błachnio za pracę włożoną w prowadzenie zespołu oraz p. Andrzejowi Frajndt bycie dobrym duchem zespołu i dobre rady dawane stawiającym pierwsze kroki w byciu zespołem dziewczynom.

Dziękujemy organizatorowi Festiwalu- Ognisku Wychowawczemu „Świder” im. Kazimierza Lisieckiego „Dziadka” za podjęcie się już po raz 30 organizacji Festiwalu Piosenki w Świdrze i tworzenie dzieciom warunków do prezentacji i osiągania sukcesów.

Dla nas tegoroczny Festiwal był wyjątkowy- ale nie byłby taki, gdyby nie wysiłek i trud włożony w jego organizację- a zaangażowanie zespołu Ogniska Świder było widoczne w każdym momencie trwania Festiwalu, w każdym jego szczególe. Zdajemy sobie sprawę, że był to efekt wielomiesięcznych przygotowań i gratulujemy Wam tylu Przyjaciół, życzliwości lokalnych władz, hojności Darczyńców.
Jeszcze raz dziękujemy !