Piątek 9 grudnia był wyjątkowym dniem dla wszystkich podopiecznych naszego Ogniska. Wraz z wychowawcami udaliśmy się do sali widowiskowej w Urzędzie Dzielnicy Bielany na imprezę mikołajkową, gdzie czekała na nas moc atrakcji.

Po przybyciu powitali nas przedstawiciele władz, w tym zastępca burmistrza Pan Grzegorz Pietruczuk. W naszym kierunku popłynęły świąteczne życzenia wraz ze świątecznym prezentem dla Ogniska- PS4.

Podczas imprezy nie było czasu na nudę. Elfy Świętego Mikołaja towarzyszyły nam podczas całego wieczoru i zachęcały do udziału w przygotowanych wcześniej warsztatach. Świetnie bawiliśmy się przy stanowisku naukowym, zamykaniu nas w bańce mydlanej czy grze zręcznościowej. Przy specjalnie zagospodarowanych stanowiskach mogliśmy przygotować świąteczne ozdoby: gipsowe zawieszki, torebki na prezenty i stroiki na stół. Powodzeniem cieszyła się również Manufaktura Słodyczy, gdzie każdy mógł stworzyć sobie własne czekoladki czy ozdobić pierniczki. Nie zabrakło też warsztatów cyrkowych. Chętni próbowali swoich sił w chodzeniu na szczudłach, żonglowaniu oraz kręceniu talerzami.

Po części warsztatowej wszyscy z ogromnym zainteresowaniem obejrzeliśmy występ Pana Roba Fleminga, który zadziwił nas rewelacyjnymi sztuczkami magicznymi. Najbardziej podobał nam się ożywiony rysunek oraz czarowanie deszczu.

Centralnym punktem programu był oczywiście wyczekiwany przez wszystkich Święty Mikołaj, który dla każdego miał worek słodkości. Niektórzy z nas zaskoczyli go wyrecytowanym wierszykiem lub pięknie zaśpiewaną piosenką.

To był naprawdę udany wieczór, pełen zabawy, uśmiechów, dobrego humoru i pozytywnych emocji. Dziękujemy władzom dzielnicy za wspaniałą uroczystość, którą będziemy wspominać jeszcze długi czas.