Ach co to był za dzień!
Środa 14 grudnia to dzień Wigilii Ogniska Bielany. Dzień radosny i wyjątkowy, do którego przygotowywaliśmy się od dłuższego czasu.

Wszyscy mocno angażowaliśmy się i z radością oczekiwaliśmy Dnia Wigilii. I tak pod kierunkiem cioci Kasi i cioci Beaty szykowaliśmy program świąteczny i dekorowaliśmy pomieszczenia. Z ciocia Alą, ciocią Ania i ciocią Natalią ustaliliśmy menu, a potem przygotowywaliśmy nakrycia stołów i potrawy. Dzielnie pomagał nam też Pan Stanisław, pod kierunkiem którego powstały śledzie w sosie curry i śledzie po mazursku. Niezastąpiony wujek Robert był wszędzie tam, gdzie trzeba było coś przenieść, przybić, zreperować...

I wreszcie nadszedł Dzień Wigilii. Od rana czuło się delikatne napięcie i radosne wyczekiwanie. Zaczęliśmy punktualnie o 16.00. W ogniskowej jadalni zebrało się kilkadziesiąt osób: dzieci, rodziców, wielu gości a wśród nich Pani Dyrektor Beata Chyz- Banek, zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany pan Grzegorz Pietruczuk, Pan Andrzej Frajndt z zespołu Partita, przedstawiciele OPS Bielany oraz pomocnicy Świętego Mikołaja, czyli nasi przyjaciele z Fundacji Legii.

Ciocia Ala powitała wszystkich i złożyła życzenia świąteczne a potem popłynęły słowa jasełek i dźwięki piosenek oraz kolęd śpiewanych przez dziewczyny z zespołu PRINK GIRLS pod kierunkiem cioci Ewy. To wprowadziło nas w nastrój świąteczny, poczuliśmy magię wspólnego spotkania.

Potem przyszedł czas na to, co dzieci lubią najbardziej, czyli wymarzone prezenty. Przedstawiciele Fundacji wraz z zawodnikami Piłkarskiej Akademii Legii Warszawa oraz Misiem Kazkiem wręczyli dzieciom świąteczne upominki, wśród których oprócz artykułów szkolnych, ubrań, piłek i słodyczy, pojawiły się także magiczne plasteliny, maskotki, deskorolki czy świecące sznurówki.

Po części oficjalnej wszyscy indywidualnie dzieliliśmy się opłatkiem, składając sobie świąteczne życzenia a następnie każdy skosztował wigilijnych przysmaków.

Był to cudowny czas dla nas wszystkich, spędzony w miłej i ciepłej atmosferze.