Dwa tygodnie przygotowaliśmy się w naszym Ognisku do Przeglądu Piosenki i Poezji Twórców związanych z Grochowem. Zaczęliśmy od przygotowania dekoracji - razem z dziećmi stworzyliśmy rysunki najbardziej charakterystycznych miejsc Grochowa. Seniorzy z Klubu Seniora WRZOS namalowali mapę Grochowa. Później staraliśmy sie zapoznać dzieci z twórczością artystów niekoniecznie znanych młodemu pokoleniu. Były to: Wilki, T. Love, Edward Stachura. Do znanych należała Agnieszka Osiecka orz raper Tomasz Chada.

Przegląd odbył się w zeszły piątek (20 lutego). Mogliśmy posłuchać przebojów "Chłopaki nie płaczą", "Nie, nie, nie", "I love you", "Eli Lama Sabachtani", "Małgośka" i innych. Nie zabraklo poezji Edwarda Stachury - jego wierszy "Życie to nie teatr" oraz "Wędrówką jedną życie jest człowieka". Zapoznaliśmy się także z utworem Chady "Zobacz na podwórko", który opowiada o życiu na Grochowie.

Do Przeglądu przygotowali się także nasi Seniorzy. Nie spodziewaliśmy, że tyle entuzjazmu wśród dzieci wzbudzi wspólne śpiewanie piosenek o starej Warszawie.  A były to: "Sen o Warszawie" Czesława Niemena, "Jak przygoda to tylko w Warszawie", "Czerwony autobus" oraz "Warszawa da się lubić". Przegląd przygotowała ciocia Magda i ciocia Gosia.

Najbardziej wzruszającym momentem było pożegnanie cioci Magdy, która niestety nie będzie już u nas Wychowawcą. Wystrzałowy tort, który przygotowały dzieci smakował naprawdę dobrze ;-)

Ciocia Małgosia