W czwartek 21 kwietnia 2016 roku dzieci ze strefy młodszej z Ogniska „Mokotów” uczestniczyły w Pikniku w Serocku organizowanym przez wolontariuszy z Orange Polska S.A.

Rano o godzinie 09:00 z przystanku Spacerowa wyruszyliśmy busem do Serocka.

Oprócz nas na pikniku były dzieci z Woli i Gostynina. Zostaliśmy podzieleni na drużyny, każda grupa miała swój kolor. Biały i żółty to kolory naszych dwóch drużyn, których kapitanami zostali Ania i Kacper. Braliśmy udział w turnieju sportowym, podczas którego rzucaliśmy piłka do kosza i obręczą do celu, skakaliśmy przez sznur, przeciągaliśmy linę i biegaliśmy w sztafecie. W między zmaganiami sportowymi mogliśmy brać udział w zajęciach artystycznych, gdzie robiliśmy biżuterię z magicznych drucików, figurki z gliny, papierowe pudełeczka i poznawaliśmy tajniki origami. W Kąciku Naukowym przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego korzystania z internetu i nauczyliśmy się sterować robotem. Prawdziwą umysłową gimnastykę przeżywaliśmy w Kąciku poświęconym grą edukacyjnym.

Piknik zakończył się występem teatralnym, w którym aktorami byli wolontariusze z Orange. Przedstawiona przez nich w sposób humorystyczny bajka rozbawiła młodszych i starszych. Na koniec uczestnicy otrzymali upominki i puchary. Drużyna Biała zajęła II miejsce a Żółta V miejsce w zawodach sportowych.

Gdy, emocje już trochę opadły, zjedliśmy pyszny obiad i pełni wrażeń wróciliśmy do Ogniska.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM WOLONTARIUSZOM .