W sobotę 4 czerwca 2016 r. braliśmy udział w Nocy Bibliotek 2016 w Wypożyczalni nr 125, przy ul. Czerniakowskiej. W ramach Partnerstwa Moje Sielce aktywnie uczestniczyliśmy w tym wydarzeniu. Dziewczęta ze strefy starszej malowały dzieciom twarze, a chłopcy z balonów skręcali zwierzaki, miecze, serca i inne fantazyjne wzory. Prowadziliśmy stoisko z rękodziełem: młodzież sprzedawała samodzielnie wykonane słoiki ze słodkościami oraz pudełeczka na biżuterię. Prowadziliśmy też warsztaty z rękodzieła, na naszym stoisku dzieci, mamy i babcie mogły zrobić wakacyjną biżuterię.

Dziewczęta ze strefy starszej i młodszej zaśpiewały piosenki, które publiczność nagrodziła gromkimi brawami. Krasnal Piksel gorąco kibicował młodym piosenkarkom, a następnie przeprowadził z nimi krótki wywiad.

Koncert i zabawy dla dzieci prowadził Krasnal Piksel z telewizyjnego programu dla dzieci „Budzik”. Konkurencje sportowo-rekreacyjne były przygotowane dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych, więc nikt się nie nudził. Odbył się także konkurs na najsympatyczniejszego kundelka. Wyniki konkursu możecie zobaczyć na stronie: https://web.facebook.com/mojesielce.dolnymokotow/?_rdr

Za rok kolejna Noc Bibliotek, nas tam nie zabraknie :-) :-)