Co roku do strefy starszej dochodzą nowe osoby, niektórzy też odchodzą, kończą 18-ście lat, czy wybierają inną drogę. Co roku mamy więc inną grupę, która potrzebuje się nawzajem poznać i zintegrować :) Stąd właśnie pomysł na spotkanie integracyjne całej strefy starszej.

 

W piątek, 22 września młodzież przyniosła do Ogniska śpiwory, koce, poduszki i dobry humor! Nasze spotkanie obejmowało piątkowy wieczór, noc oraz sobotę. O godzinie 19:00 zaczęliśmy oficjalne rozpoczęcie naszego spotkania przedstawieniem zasad oraz krótką zabawą na zapamiętywanie imion. Następnie dziewczęta rozpoczęły toaletę wieczorną, a chłopcy przygotowali z wujkiem Karolem kolację. I to jaką! Panowie naprawdę się postarali, oprócz zapiekanek stworzyli również magiczną atmosferę. Po przygotowaniu się do nocy obejrzeliśmy film, a po jego zakończeniu omówiliśmy go z ciocią Marzeną.

 

W sobotę wstaliśmy bardzo rano, bo aż o 7 :) Po śniadaniu (tym razem wykazały się dziewczęta), rozpoczęliśmy zajęcia integracyjne. Różne ćwiczenia, które przygotowała kadra pozwoliły uczestnikom poznać się na wielu płaszczyznach, poczuć siłę grupy, doświadczyć współpracy. Były też takie zadania, które pokazały jakie obszary są jeszcze do pracy, grupa bardzo dzielnie to przyjęła.

 

Spotkanie zakończyliśmy wspólnym obiadem, punktualnie o 16 młodzież rozeszła się do domów.

 

Podczas podsumowania spotkania każdy z uczestników opowiedział o tym, co mu się podobało, ale też co było trudne. Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że nie był to stracony czas. Mamy nadzieję, że wrześniowe spotkanie integracyjne strefy starszej stanie się naszą tradycją :)