Dzień Rodziny w Ognisku Mokotów to najważniejsze wydarzenie w roku. Pomysł na wspólne spotkanie rodziców, dzieci i kadry Ogniska powstał na początku istnienia Ogniska, czyli w 1993 roku. Przez wiele lat zmieniały się formuły, scenariusze, występy artystyczne, jednak cel zawsze zostawał ten sam – wspólne celebrowanie wartości rodzinnych i integracja.

 

W tym roku w ramach programu artystycznego ciocia Marta przygotowała wraz z dziećmi kabaret „Wesoła Gromadka”, a wujek Karol z dziewczynami z zajęć muzycznych opracował część wokalną – głównie piosenki z kultowych bajek, które mówią o miłości i przyjaźni.

 

Jedna ze starszych wychowanek, Klaudia „Trawka”, opowiedziała o swoim pomyśle zawieszania pamiątkowych kłódek na ogrodzeniu Ogniska, który został opracowany na społeczności strefy starszych. Każde dziecko i dorosły, związany z naszym Ogniskiem może powiesić swoją własną kłódkę, która będzie symbolizować jego związek z tym miejscem. Podczas Dnia Rodziny odbyło się pierwsze oficjalne zawieszenie kłódek.

 

Po części artystycznej i wspólnym zawieszeniu kłódek, wszyscy udali się na poczęstunek, który tradycyjnie dla rodziców przygotowały dzieci, młodzież i kadra. W tym roku był to koreczki i tortille. A po poczęstunku... Wspólnie bawiliśmy się na dyskotece – zarówno dzieci, jak i dorośli.

 

Poza tym rodzice i dzieci mogli zrobić sobie wspólny portret rodzinny w przygotowanym mini studio fotograficznym. Tego zadania podjęła się ciocia Klaudia, była wychowawczyni strefy starszych.

 

Podczas Dnia Rodziny, rodzice i dzieci mogli wziąć również udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez ciocię Kasię. Ciocia Marzena zaprosiła natomiast rodziców do rozmów oraz wykonania swojego indywidualnego puzzla określającego, co rodzic lubi, co potrafi i jakie jest jego marzenie.

 

Ciocia Marta zachęcała rodziców do zapisów do sekcji podczas Wigilii Ogniskowej (tak, to już niedługo :)).

 

Wieczór minął wszystkim bardzo szybko w naprawdę rodzinnej i ciepłej atmosferze. Z rodziną jest dobrze, nie tylko na zdjęciach.