W ramach Sezonu na Sielce Partnerstwa dla Mokotowa „Moje Sielce”, powstał Dyskusyjny Klub Filmowy „filMowa”.

 

Z inicjatywą rozpoczęcia DKFu wyszły prowadzące – czyli wychowawczyni i psycholog Ogniska Mokotów. Przedstawiciele Partnerstwa podchwycili pomysł i sposób, w jaki miał funkcjonować DKF. W ten sposób znalazł się on w Sezonie na Sielce.

 

Spotkania DKFu prowadzone były w czterech rożnych grupach: dorośli 18+, dorośli i nastolatkowie, dzieci i rodzice oraz nastolatkowie. Każdy z filmów miał być pretekstem do rozmowy na temat własnego życia, miał pozwolić zatrzymać się na chwilę, odetchnąć i zastanowić się nad proponowanymi zagadnieniami. Bohaterowie filmowi, ich życie, to co im się przytrafia, mogło zainspirować, dać szansę na przemyślenie. W związku z tym, po obejrzeniu filmu, odbywały się 3-godzinne warsztaty.

 

Dwa pierwsze spotkania odbyły się w czasie wakacji – najpierw oglądaliśmy film podczas Kina Plenerowego na Sielcach, a następnego dnia odbywały się warsztaty. Formuła okazała się niezbyt udana – uczymy się na błędach :)

 

Dwa kolejne spotkania okazały się strzałem w dziesiątkę. Przybyło znacznie więcej uczestników spotkań, co dało energię do rozważań i dzielenia się przemyśleniami.

 

W tym sezonie oglądaliśmy i pracowaliśmy na filmach

  • „Młodość”, reż. Paolo Sorrentino
  • „Bez mojej zgody”, reż. Nick Cassavetes
  • „W głowie się nie mieści”, reż. Pete Docter
  • „Dziewczynka w trampkach”, reż. Haifaa Al-Mansour

 

Kolejne spotkania DKFu w następnym Sezonie na Sielce :)