Rodzina, ach rodzina!

Mówi się, że z rodziną wychodzi się najlepiej na zdjęciach. Cóż, być może, ale rodziny naszych Ogniskowców robią coś więcej. Tworzą fantastyczną społeczność Ogniska Mokotów.

Po raz kolejny mogliśmy wspólnie poczuć silne uczucie  więzi w piątek 27 listopada. Do tego dnia długo się przygotowywaliśmy. Dwie najstarsze grupy przygotowały program artystyczny. Młodzież wymyśliła, aby zagrać kilka scenek z lubianego serialu Rodzinka.pl. Również wujek Kazik przygotował wspólnie z młodzieżą i młodszymi dziećmi kilka piosenek.

W dniu naszego wielkiego finału panowała radosna i podekscytowana atmosfera. Było też trochę stresu, szczególnie dla osób, które za chwilę  miały wystąpić.

Wspólnie przygotowaliśmy mnóstwo kanapek dla rodziców. Na stołach zrobiło się kolorowo od warzyw i innych dodatków :)

Rodzice przybyli do Ogniska bardzo licznie, co więcej było też rodzeństwo naszych Ogniskowców, babcie, wujkowie, ciocie – było nas dużo! Na szczęście wszyscy zmieścili się w dużej sali, w której odbyły się występy. Okazało się, że przedstawienie było strzałem w dziesiątkę! Niektórzy z Ogniskowców odkryli w sobie talent aktorski i improwizacyjny. Wstępy wokalne także zwojowały publiczność. Na koniec poleciało kilka łez wzruszenia, a to za sprawą ślicznej piosenki dla mam i pięknego wykonania.

Na tym jednak nasze wspólne spotkanie się nie skończyło. Po pysznym posiłku przyszedł czas na niespodziankę od cioci Grażyny – torty! Piękne, ogromne i wyśmienite torty – niespodzianka była fantastyczna!

A później… Dzieci, młodzież i rodzice bawili się na dyskotece, a ci, którzy nie mieli ochoty tańczyć mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych – dekorowanie styropianowych bombek i robienie biżuterii. Były też rozmowy :)

To był cudownie spędzony czas – kolejny Dzień Rodziny za rok! :)