Stanisław Grzesiuk to polski pisarz i pieśniarz, nazywany jest bardem z Czerniakowa. Nie więc dziwnego, że stał się on symbolem trzydniowej imprezy organizowanej przez Teatr Baza oraz Partnerstwo dla Mokotowa „Moje Sielce”, którego członkiem jest Ognisko Mokotów.

Idea powstania Festiwalu rozpoczęła się podczas jednego ze spotkań Partnerstwa. W tym roku obchodzimy na Mokotowie ważne wydarzenie – 100-lecie przyłączenia dzielnicy do m. st. Warszawy. Festiwal Grzesiuka był jednym z elementów upamiętnienia tej daty.

Od 6 do 8 maja wiele działo się na Sielcach. Nasze Ognisko brało udział w drugim dniu Festiwalu. Działania zostały przeprowadzone w Parku Sieleckim. Przez cały dzień można było przejechać się starą karuzelą, zjeść watę cukrową i wziąć udział w wielu aktywnościach – od budowania latawców, poprzez szycie retro opasek na głowę. Każdy chętny mógł wziąć udział w konkursie mody retro oraz piosenki ulicy. W tym samym czasie odbywało się malowanie muralu na budynku przy ulicy Gagarina. Twórcą muralu jest Dawid Celek, który w brawurowy sposób wygrał konkurs na Grzesiukowy mural :) A nasza młodzież i wychowawcy podczas Festiwalu w Parku Sieleckim animowali stare gry podwórkowe.

Był to dobry czas. Festiwal udał się wspaniale, trzy dni były pełne atrakcji dla mieszkańców.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na oficjalnym fanpage'u Festiwalu Grzesiuka oraz na funpange'u Partnerstwa dla Mokotowa „Moje Sielce”.