W ubiegłą sobotę (tj. 14 maja 2016 r.) drużyna złożona z części strefy starszej oraz dwóch młodszych kolegów wzięła udział w I Turnieju Piłki Nożnej Drużyn Świetlicowych organizowanym przez Dom Ojca Ignacego.

Dla nas ważne były już same przygotowania. Od początku inicjatywę przejęła młodzież, a szczególnie starsi chłopcy. Panowie zadbali o wszystko – wypełnili formularz zgłoszeniowy, przygotowali zgody dla rodziców, dopilnowali wszelkich terminów, zadbali o drużynę. Kapitan został wybrany w drodze tajnego głosowania (żeby było sprawiedliwie, każda osoba z drużyny mogła nim zostać). Dzień przed Turniejem wspólnie przygotowywaliśmy napisy i numery na koszulkach oraz prowiant. Do tematu młodzież podeszła bardzo odpowiedzialnie.

Podczas Turnieju było bardzo emocjonująco. Chłopcy samodzielnie ustalali strategie gry z meczu na mecz. Doprecyzowywali technikę, sposoby komunikowania się. Skład drużyny grającej zmieniał się, wszyscy dbali o to, aby każdy mógł zagrać – także dwie dziewczyny, które były w drużynie.

Ostatecznie zajęliśmy VI miejsce. To bardzo dobry wynik, jako że pierwszy raz graliśmy w takim składzie. Czujemy lekki niedosyt, ale będziemy nad tym pracować. Chłopcy już zapowiedzieli, że chcą brać udział w kolejnych turniejach.

Brawa dla drużyny z Mokotowa: Kuba (kapitan), Emil, Damian, Dawid, Paweł, Dominika, Wiktoria, Michał i Edek.