W naszym Ognisku Dzień Dziecka zaczęliśmy obchodzić już dzień wcześniej, tj, 31 maja. We wtorek odbył się „DZIEŃ ZAMIANY RÓL”. Chętne dzieci i młodzież zgłaszały się do losowania, w którym można było otrzymać rolę dorosłego – jednej osoby z kadry Ogniska.

 

Nowa kadra Ogniska Mokotów przedstawiała się następująco:

Kierownik – Michał (strefa starszych)

Wychowawcy – Patrycja i Ula (strefa młodszych) oraz Dawid „Edek” i Klaudia „Trawka” (strefa starszych)

Psycholog – Wiktoria (strefa starszych)

Prowadzący zajęcia muzyczne – Zuzia (strefa młodszych)

Socjoterapeuta – Nikola (strefa młodszych)

Osoba przygotowująca posiłki – Julia (strefa młodszych)

 

Zespół sprawdził się w swoich rolach znakomicie. Przy posiłku przestawili wszystkim wychowankom dwie zasady, które obowiązywały tego dnia – za niesłuchanie się dorosłych, przeklinanie, kłócenie się, bicie każdy będzie musiał zaśpiewać piosenkę, albo powiedzieć wierszyk, a druga – wszyscy zmywają po sobie.

Na posiłek „ciocia” Julia we współpracy z „wujkiem” Michałem zamówili pyszną pizzę.

„Ciocia” Zuzia zorganizowała zajęcia muzyczne, a „ciocia” Nikola przygotowała zajęcia socjoterapeutyczne. „Wujek” Michał zorganizował kilka zebrań kadry – wszak praca zespołowa to podstawa. Wszyscy nowi pracownicy musieli zmagać się z żywiołem dziecięcej i młodzieżowej energii – mogli poczuć na własnej skórze, jak to jest być wychowawcą, osobą odpowiedzialną za pracę Ogniska. I spisali się w tym zadaniu świetnie.

1 czerwca, czyli we właściwym Dniu Dziecka, odbyły się konkurencje – najpierw malowanie karykatur wychowawców, potem rożne śmieszne zadania – przechodzenie przez tunel, slalom, bieg ze spadającymi rzeczami, bieg w workach. Później starsze koleżanki wraz z ciocia Klaudią malowały młodszym twarze, a ciocia Kasia uczyła składać balony.

Najlepsze z całego dnia były looody, które zjedliśmy po posiłku :)

 

Jedno jest pewne – Dzień Dziecka powinien być częściej.