Dobrze jest mieć sąsiada, który pożyczy nam szklankę cukru, kiedy wszystkie sklepy są już zamknięte, który spojrzy czy nikt nieproszony nie kręci się koło naszego samochodu, kiedy wyjedziemy na wakacje, który przypilnuje dzieci, jak musimy wyskoczyć na chwilę z domu. Dobrze jest mieć w porządku sąsiada. A o taką relację trzeba dbać – stąd pomysł na integrowanie społeczności lokalnej w formie Dnia Sąsiada.

Sielecki Dzień Sąsiada został zorganizowany 11 czerwca 2016 roku, po raz piąty, z inicjatywy Partnerstwa dla Mokotowa „Moje Sielce”, w skład którego wchodzi również Ognisko Mokotów. Boisko na piknik udostępniła Szkoła Podstawowa nr 98.

W tym roku każdy mógł odebrać (a w szczególności dzieci) legitymację sąsiedzką, na której można było zbierać pieczątki. Za uzbieranie dziewięciu można było wylosować nagrodę niespodziankę. Nasze Ognisko miało również swój udział w tej aktywności. Mieliśmy aż trzy stanowiska, na których można było zdobyć pieczątkę do legitymacji sąsiedzkiej:

  • Wymień się z Sąsiadem! – zabawa polega na wymianie różnych praktycznych przedmiotów z innymi uczestnikami pikniku, a to wszystko oczywiście na czas.

  • Sąsiedzie – przeprowadź mnie! - to przeprowadzanie sąsiada, kolegi, bądź koleżanki, która ma zawiązane oczy, po torze przeszkód.

  • Kto ma więcej piegów? - tutaj wszyscy chętni mogli przykleić koleżance lub koledze kolorowe piegi – na czas. Oj, było zabawnie!

Ponad to dziewczyny ze strefy młodszej i starszej zaśpiewały pięknie kilka utworów dla zgromadzonej publiczności. Jak zwykle wyszło cudnie.

Partnerstwo dla Mokotowa „Moje Sielce” przygotowało dla dzieci i dorosłych wiele atrakcji. Był m.in. występ Kapeli Czerniakowskiej, warsztaty plastyczne, sieleckie memory, mecz piłki nożnej, kącik zabaw dla najmłodszych.

Atmosfera była cudowna, każdy mógł znaleźć coś dla siebie i zapoznać się ze swoim sąsiadem – z bliższej, czy dalszej okolicy Sielc.

Do zobaczenia za rok Sąsiedzi :)