W sobotę 15 października mieliśmy okazję gościć w naszym Ognisku przedstawicieli placówek wsparcia dziennego z Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa” oraz z Mokotowa. Okazją do spotkania były organizowane przez nas Jesienne Biegi Przełajowe. Impreza miała na celu wytworzenie sportowej atmosfery na zasadach fair play oraz integrację dzieci i młodzieży z warszawskich pwd.

Ostatecznie odwiedziło nas 65 osób, w tym biegacze, osoby śpiewające, wychowawcy i rodzice. Byli z nami Ognisko Bielany, Ognisko Gocław, Ognisko Grochów, Ognisko Muranów, Ognisko Starówka, Ognisko Dudziarska, Świetlica Stowarzyszenie KARAN oraz dwie świetlica – Punkty Zagospodarowania Czasu Wolnego dla Dzieci i Młodzieży przy Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Mokotów – z ulicy Gagarina 27 i ulicy Obrzeżnej 16a.

Imprezę rozpoczęliśmy od rejestracji uczestników – biegaczy. Po wyjaśnieniu wszystkim zasad biegów ruszyliśmy do Parku Morskie Oko, gdzie zawodnicy z trzech kategorii wiekowych zmierzyli się z przygotowanymi trasami. Pozostałe osoby głośno kibicowały biegającym – mimo chłodnego powietrza biła od nas pozytywna energia.

Kolejnym punktem programu był pokaz pierwszej pomocy – przeprowadzony przez wolontariuszki z Warszawskiej Grupy Społecznych Instruktorów Młodzieżowych Polskiego Czerwonego Krzyża – Kasię i Klaudię (na marginesie naszą byłą wychowawczynię :)). Umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest niezwykle ważna dla każdego z nas – im więcej osób będzie umiało to zrobić, tym większa szansa, że ktoś pomoże kiedyś nam, czy naszym bliskim. A ćwiczeń i powtarzania nigdy nie za dużo!

Bardzo ważnym elementem wydarzenia był posiłek – ciepła zupa pomidorowa ugotowana przez naszą ciocię Grażynę, kanapki, słodkości, owoce i ciepła herbata – mamy nadzieję, że taki posiłek zregenerował naszych gości. Na dodatek mieliśmy możliwość posłuchać piosenek w wykonaniu dziewcząt z Ogniska Mokotów, Gocław, Grochów oraz chłopców z Ogniska Marymont.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom:

Kategoria 6-9 lat (dziewczyny):

I miejsce: Emilia, Ognisko Mokotów

II miejsce: Kornelia, Ognisko Dudziarska

III miejsce: Roksana – Świetlica Obrzeżna

Kategoria 6-9 lat (chłopcy):

I miejsce: Jakub, Ognisko Mokotów

II miejsce: Kuba, Świetlica Obrzeżna

III miejsce: Kacper, Ognisko Starówka

Kategoria 10-13 lat (dziewczyny):

I miejsce: Patrycja , Ognisko Mokotów

II miejsce: Natalia, Ognisko Bielany

III miejsce: Ania, Ognisko Mokotów

Kategoria 10-13 lat (chłopcy):

I miejsce: Kacper, Ognisko Starówka

II miejsce: Bartosz, Ognisko Bielany

III miejsce: Olaf, Ognisko Dudziarska

Kategoria 14-17 lat (dziewczyny):

I miejsce: Milena, Świetlica Stowarzyszenie KARAN

II miejsce: Ela, Ognisko Grochów

III miejsce: Zuzanna, Ognisko Muranów

Kategoria 14-17 lat (chłopcy):

I miejsce: Piotr, Ognisko Grochów

II miejsce: Dawid, Ognisko Mokotów

III miejsce: Kuba, Ognisko Mokotów

Zwycięzcy otrzymali medale i prezenty, a wszyscy pozostali uczestnicy biegów oraz osoby śpiewające, rodzice, wolontariusze otrzymali dyplomy, podziękowania i ciasteczka.

Zapraszamy również do obejrzenia relacji z tego wydarzenia, przygotowanej przez Studio TV Młodzieżowa