W piątek 3 marca 2017 roku nasza Muranowska młodzież wystąpiła w Okęckiej Sali Widowiskowej Domu Kultury „Włochy”. Tego dnia odbywał się słynący z wysokiego poziomu Konkurs Zespołów Tanecznych, w ramach XVI Mazowieckiego Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA.

Nasi podopieczni z Ogniska „Muranów” od lat rozwijają talent i szlifują swoje umiejętności taneczne w grupie „DeTonacja” w Wolskim Centrum Kultury pod okiem Agnieszki Senderowskiej. Na zajęciach, co wtorek wiernie towarzyszy i kibicuje podopiecznym ciocia Gosia, która również wspierała grupę
i trzymała kciuki podczas występu. Pamiętamy jednak o ogromnym wkładzie cioci Beaty, która przez lata zaangażowana była w ten cenny projekt taneczny.

Tego dnia mieliśmy również pokaźne grono zaangażowanych kibiców z ogniska „Okęcie”. Miło było spotkać się w tych uroczystych okolicznościach niespełna tydzień po powrocie ze wspólnie spędzonego Socjocampu.  Naszym zdaniem mieliśmy najbardziej gorący doping ze wszystkich tancerzy.

Przed występem było trochę tremy, ale pomogła rozgrzewka i trening poprowadzony przez ciocię Agnieszkę. Nie zabrakło też jak na występ sceniczny przystało stylizacji i makijażu. To było ogromne wyzwanie występ w światłach reflektorów przed liczną publicznością a także szacownym gronem jurorów. Konkurencja była duża, bo występujących zespołów było ponad 90. Słychać było, że nasz układ i choreografia się podobały. Nasi tancerze wracali dumni, że pokonali lęk przed publicznymi występami, pokazali co potrafią i mogli poczuć się chociaż przez chwilę gwiazdami.