26 września wraz z młodzieżą z Ogniska "Muranów" uczestniczyliśmy w ciekawym projekcie zorganizowanym z inicjatywy Fundacji KLAMRA.

W ramach wydarzenia na warszawskiej Woli miał powstać mural Hanki Ordonówny - polskiej patriotki, pieśniarki, aktorki, tancerki, malarki i działaczki społecznej. Co więcej Mural miał powstać w ważnym dla nas miejscu, bo na ścianie garażu położonego kilka metrów od Kościoła Św. Augustyna i plebanii, w której to pracowaliśmy przez niemal cały rok podczas remontu naszego „Muranowskiego” Ogniska.

Naszym zadaniem było wycinanie odrysowanego szablonu, który już następnego dnia miał posłużyć do stworzenia Muralu. Warsztaty odbyły się w „Cafe po woli” a poprowadzili je doświadczeni artyści i działacze społeczni Darek Paczkowski i Basia Poniatowska.

Oprócz dziewczyn z „Muranowa” pod asystą cioci Gosi w warsztatach udział wzięło udział kilka dorosłych osób zainteresowanych, sztuką, projektami społecznościowymi i kulturą. Taka współpraca była dla nas cennym doświadczeniem. Podczas pracy panowała atmosfera spokoju, życzliwości, otwartości.

Młodzi mogli szlifować technikę pod okiem starszych, doświadczonych współpracowników, a także otrzymywać cenne informacje na temat swojej pracy, ale także swoich emocjonalnych reakcji, czasem pojawiały się spontanicznie krytyczne uwagi, ale nie zabrakło wielu wzmocnień i motywacji do działania. Zaowocowało to sukcesem, bo mimo zmęczenia wykonaliśmy zadanie do końca.