Uwaga!

W związku ze strajkiem nauczycieli Centrum Wspierania Rodzin "Rodzinna Warszawa"  zorganizowało miejsca opieki dla dzieci w prowadzonych przez siebie placówkach wspracia dziennego. Wszystkie zainteresowane osoby prosimy do kontaktu z wybranymi Ogniskami oraz wypełnienie deklaracji dla rodziców, która jest do pobrania poniżej.

Muranowska roztańczona młodzież, jak co roku oczekiwała od września zajęć, na których pod okiem nieprzecenionej Instruktorki Agnieszki Senderowskiej będzie mogła szlifować zdobyte umiejętności i uczyć się nowych układów. Nic w życiu jednak nie jest stałe, a rzeczywistość bywa nieprzewidywalna. Już z początkiem września dowiedzieliśmy się, że ciocia Agnieszka zakończyła współpracę z Wolskim Centrum Kultury, gdzie dzięki przychylności organizatora od lat tańczyła „Muranowska” młodzież.

Pojawiła się niewiadoma czy zajęcia będą kontynuowane i kto je poprowadzi… Wreszcie wątpliwości się rozwiały. Tuż przed zbliżającym się pierwszym spotkaniem okazało się, że zajęcia będzie prowadził mężczyzna, wujek Adrian, a styl, którego będzie nauczał to taniec nowoczesny, a dokładniej popping. Nasi podopieczni nie lubią zmian, podeszli jednak do tematu ze względną otwartością i niemal wszyscy uczestnicy z poprzedniego roku postanowili spróbować swoich sił w nowych zajęciach.

Na pierwsze zajęcia taneczne młodzież udała się wraz z ciocią Gosią 3 października.

Sposób prowadzenia przez Instrutora i styl, który okazał się tańcem robotów były sporym zaskoczeniem dla naszych podopiecznych. Nowa formuła przypadła w różnym stopniu do gustu uczestnikom, nie zabrakło zapalonych fanów nowego stylu, choć pojawiły się również głosy sceptycyzmu. Niektórym podobało się mniej, innym trudno pogodzić się z tym, że to co było już nie wróci. Jednak olbrzymia większość tancerzy zdecydowała dać sobie i instruktorowi szanse i uczestniczyć w kolejnych zajęciach.