Uwaga!

W związku ze strajkiem nauczycieli Centrum Wspierania Rodzin "Rodzinna Warszawa"  zorganizowało miejsca opieki dla dzieci w prowadzonych przez siebie placówkach wspracia dziennego. Wszystkie zainteresowane osoby prosimy do kontaktu z wybranymi Ogniskami oraz wypełnienie deklaracji dla rodziców, która jest do pobrania poniżej.

W październiku rozpoczęliśmy naszą przygodę w FabLabie Wbijaj. Większość z nas po raz pierwszy przekroczyła próg profesjonalnej stolarni. Ileż tu narzędzi i maszyn, nawet gigantyczny "odkurzacz", który wciągnąłby niejednego z kopytami. Ku naszemu zdziwieniu już na pierwszych zajęciach mogliśmy samodzielnie wycinać proste elementy, oczywiście przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. Praca z tak wdzięcznym materiałem, jakim jest drewno, daje mnóstwo satysfakcji, bo szybko widać efekt. Wycieliśmy ze sklejki podkład pod Darta, wyszlifowaliśmy krawędzie.

Potem jeszcze przyjdzie czas na ozdobienie i zyskamy nową grę w Ognisku.

Myślimy już o tym, co następnego nam się może przydać. Po pierwszych zajęciach maluchy pozazdrościły starszym kolegom i też będą bywalcami FabLabu.

Dziękujemy Panu Tomaszowi za cierpliwość i podążanie za naszymi pomysłami!