Uwaga!

W związku ze strajkiem nauczycieli Centrum Wspierania Rodzin "Rodzinna Warszawa"  zorganizowało miejsca opieki dla dzieci w prowadzonych przez siebie placówkach wspracia dziennego. Wszystkie zainteresowane osoby prosimy do kontaktu z wybranymi Ogniskami oraz wypełnienie deklaracji dla rodziców, która jest do pobrania poniżej.

Zajęcia integracyjne.

Na Muranowie czwartki upływają pod znakiem zabaw integracyjnych. Młodsza grupa spędza czas aktywnie, pracując nad umocnieniem relacji w grupie. W sezonie zimowym zajęcia odbywają się w jednej z uczelni, jednak kiedy jest ładna pogoda i nie pada deszcz, staramy się wychodzić na świeże powietrze. Możemy uczestniczyć w większej ilości zabaw ruchowych, co bardzo się nam podoba. Jak się okazuje ćwiczenia, które wykonujemy na zajęciach, są dla każdego, nie tylko dla dzieci, bo zarówno ciocia Ania jak i ciocia Ela razem z nami biorą udział we wszystkim, co nam proponują. Zajęcia powodują mnóstwo uśmiechu na naszych twarzach i podnoszą poziom energii. Tutaj przyjemne idzie w parze z pożytecznym, bo zawsze bawimy się i uczymy w miłej atmosferze.

 

Dzieciaki w formie.

Bardzo lubimy słodycze, a najbardziej czekoladę, dlatego z ciocią Elą postanowiliśmy przygotować coś, co łakomczuszki lubią najbardziej - ciasto czekoladowe. Umyliśmy rączki, założyliśmy fartuszki, wyjęliśmy potrzebne potrzebne naczynia oraz produkty i zabraliśmy się do pracy. Mieliśmy dużo do zrobienia, jednak podzieliliśmy się zadaniami tak, że każdy z nas miał określoną czynność do wykonania: odmierzanie, miksowanie, przekładanie,  mieszanie itd. Musieliśmy współpracować i pilnować siebie nawzajem, by wszystko wykonać, krok po kroku, zgodnie z przepisem. Śmiało możemy stwierdzić,że udało nam się! Najmniej atrakcyjną czynnością było zmywanie, jednak i z tym uporaliśmy się. Najszybciej "wyczyściliśmy" kubeczek po rozpuszczonej czekoladzie. Wszyscy mieli w tym baaaardzo aktywny udział. Po upieczeniu przygotowaliśmy polewę i udekorowaliśmy ulubionymi owocami. W naszym przypadku były to truskawki. Ciasto było pycha!

.