Nazwa „Coca-cola” kojarzy nam się z niezwykłym napojem, który od ponad stu lat towarzyszy ludziom na całej Ziemi. Dla Ogniskowców z Muranowa od września znaczy dużo więcej! Mają to szczęście, że wolontariusze „Coca-coli” wraz z nimi wyruszają na sobotnie eskapady „w miasto”.

14 zaangażowanych ludzi postanowiło napisać projekt "Wolontariat- to mnie rusza!" i w ramach wolontariatu pracowniczego spędzać z wychowankami Ogniska „Muranów” swój czas wolny. Są wyjścia do kina i teatru, rozwijające ciekawość poznawczą uczestników i ich wrażliwość na zjawiska kultury, jest czas na aktywność ruchową i rozładowanie energii w czasie zajęć na basenie, kręglach, czy ściance wspinaczkowej. Będzie też zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, gdzie można zmierzyć się z siłami fizyki, zobaczyć techniczne wynalazki, odkryć tajniki biologii. Dodatkową atrakcją będzie pokaz w planetarium lub uczestnictwo w wybranym laboratorium i obejrzenie ciekawych doświadczeń. Przez zabawę przekonamy się, jak nauka jest ważna dla rozwoju i przyszłości młodego człowieka. Wolontariusze chcą też pokazać dzieciakom to, co ciekawe i piękne w naszym mieście w czasie spacerów po Starówce, Łazienkach Królewskich, czy Parku Agrykola. Niedaleko Ogniska, na warszawskiej Woli, znajdują się trzy parki - Moczydło, Park Szymańskiego, Park Sowińskiego oraz Lasek na Kole. Te zielone tereny doskonale nadają się na wspólną zabawę i zajęcia sportowe na świeżym powietrzu. Wolontariusze zadbają również o doposażenie placówki w materiały i sprzęt potrzebny do zajęć plastycznych, edukacyjnych i sportowych.

Projekt wolontariatu pracowniczego „To mnie rusza” idealnie wkomponował się w potrzebę zagospodarowanie wychowankom czasu wolnego w soboty. Sprzyja rozwijaniu nowych umiejętności i kompetencji, dodaje nie tylko dzieciom nowych sił i energii do pracy!