Centrum Nauki Kopernik jest miejscem dla ludzi ciekawych świata i ten świat w ruch wprawiających, stąd nie mogło w nim zabraknąć wychowanków Ogniska „Muranów”. Nie znaleźliśmy się jednak w Centrum w roli zwykłych odwiedzających, ale małych konstruktorów.

Właśnie zaczęliśmy nasz udział w pilotażowych warsztatach dla dzieci i młodzieży. Trwać będą one 5 tygodni. Każdy z uczestników musiał na wstępie zaprojektować przedmiot, który chciałby samodzielnie skonstruować. Część naszych pomysłów musieliśmy zweryfikować i „zejść z nimi na ziemię”, bo przecież czasu na ich wykonanie nie będzie za wiele, a i z pieniędzmi na materiały nie możemy przesadzić. Większość osób chce zrobić wymyślne skarbonki lub nawet sejfy, jedna z dziewczyn stylizowany, podświetlony napis ze swoim imieniem. Z kolei Kacper skonstruuje model samochodzika z wbudowaną kamerką, sterowany za pomocą telefonu. To się zadzieje, gdy go przyniesie do Ogniska… Zaczęliśmy od rozrysowania schematów, wykonania modeli z kartonów. Na tym etapie ważna była precyzja obliczeń i opanowanie nowego programu komputerowego. Powstały już prototypy naszych projektów z kartonu.

Na każdym etapie wspierają nas osoby prowadzące warsztaty, czyli Panowie Wojciech Karcz i Piotr Marsz. Można się od nich naprawdę dużo nauczyć. Panowie- słowa uznania za cierpliwość i dodawanie sił do realizacji naszych pomysłów!