W tym roku szkolnym zima zasypała nas wieloma atrakcjami. Dzieci miały możliwość szlifować swoich umiejętności narciarskich na Górce Szczęśliwickiej, a także wzbijać się pod chmurę w Hangarze 646. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się wystawa „Gateway to Space”, gdzie dzieci mogły zapoznać się z historią światowych wypraw kosmicznych.

Podczas ferii nie obyło się również bez słodkości, a to za sprawą tłustego czwartku. Dzieci mogły napełnić swoje brzuszki przepysznymi pączkami, a nabyte kalorie spalaliśmy na basenie oraz na hali sportowej.

W burzowy dzień nasi wychowankowie mieli okazję uczestniczyć w lekcji na temat życia i wartości wyznawanych przez naszego patrona Dziadka Lisieckiego. Przyswajaliśmy zasady, którymi kierowały się pierwsze ogniska, a nasi najmłodsi z zapałem poznawali słowa naszego hymnu. Ucząc się świetnie się bawiliśmy i nawet pogoda za oknem nie była nam straszna.

W drugim tygodniu ferii zimowych część naszych wychowanków wraz z dziećmi z Ogniska Muranów pojechała do Sopotni Wielkiej szukając górskiej przygody na Socjo Camp. I tu się działo…..  Zdobywanie śnieżnych szczytów, jazda na nartach i wspaniałe zajęcia socjoterapeutyczne dały możliwość obydwu grupom do integracji. Dzięki zajęciom dzieci odkrywały u siebie i innych mocne strony, nauczyły się lepiej współdziałać w grupie rówieśniczej, jak również utworzyły się wspaniałe przyjaźnie, które trwają po dziś dzień. Dzieci nie mogą się doczekać następnego Socjo Campu!