Data wydarzenia: 23-10-2017

Mimo że od wakacji minęło już sporo czasu, wspomnienia z obozu są w nas tak żywe, jakbyśmy wrócili z niego wczoraj. Bagaże już dawno rozpakowane, ale przywieźliśmy ze sobą zasób doświadczeń, nowe przyjaźnie i miłości.

Przeżyliśmy chwile, o których pamiętać będziemy na pewno bardzo długo. Nie ma dnia aby ktoś nie wspominał wspólnie spędzonego czasu, zabaw. Jednym w pamięć zapadły spacery plażą o zachodzie słońca, innym ogromne emocje towarzyszące przełamywaniu lęków w parku linowym. Chłopcy wciąż przypominają o siniakach, których nabawili się podczas wspaniałej przygody z paintballem.

Dla wszystkich niezwykłym wydarzeniem była wycieczka do Niemiec i wizyta w Heide Parku. Dzieci opowiadają o przerażających przejażdżkach kolejkami i o strachu, który im towarzyszył. Duma z wykazanej odwagi dodaje im skrzydeł podczas codziennych problemów.

Atrakcje były fantastyczne, pozwoliły nam spróbować sprostać nowym wyzwaniom i aktywnościom. Nie stanowiły jednak najważniejszej części naszych wspólnych wakacji. O wiele ważniejszy był towarzyszący im klimat. Czuliśmy się razem wspaniale, stworzyliśmy prawdziwie rodzinną atmosferę, dzięki której mogliśmy naprawdę wypocząć.

Dla niektórych nasz obóz był pierwszym samodzielnym wyjazdem. Tym osobom należą się szczególne gratulacje, gdyż poradziły sobie doskonale i mamy nadzieję, że jeszcze niejeden raz udowodnią sobie, że są bardzo dzielne.

Za wspólny czas dziękujemy bardzo wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji i sfinansowaniu naszego obozu, jesteście wielcy! Ogromne buziaki i uściski ślemy naszej wolontariuszce, Agacie Zygler, która była dla nas wsparciem i wspaniałą towarzyszką. Mamy nadzieję, że Ognisko "Okęcie" zawsze będzie również dla Ciebie drugim domem. Ale największe podziękowania ślemy Ogniskowcom, którzy znów udowodnili, że są najlepsi na świecie. <3