Mimo, że za oknami pochmurno, zimno, to wiosna przyszła do Ogniska Praga wraz z kolorowymi krokusami, pisankami, motylami i bukszpanem. Niedługo potem zaczęły się przygotownia do spotkania wielkanocnego w Ognisku. Dzieci wybrały wiersze przedstawiające atrybuty Świąt Wielkiej Nocy, a następnie wykonały do nich dekorację.

Przy miłej rozmowie powstały: babka drożdzowa, mazurek, palemka, wiadro z wodą, kurczaczek, serce i oczywiście koszyczek ze święconką. Prace obrazowały treści zawarte w poszczególnych wierszach. W dniu spotkania wielkanocnego Ognisko przywitało dzieci świąteczno-wiosenną dekoracją, pięknie nakrytymi stołami i róznymi smakołykami.

Po części artystycznej i świątecznym obiedzie, był czas na quiz prowadzony przez ciocię Agnieszkę i plastyczne warsztaty świąteczne cioci Ani i Marzenki. Każdy mógł przystrajać jajka według własnej koncepcji. Powstało jajko Indianin, Irokez, paczworkowe, filuterne i wiele wiele innych. Dzień zakończyliśmy w dobrym nastroju. Własnoręcznie wykonane prace i czekoladowe zajączki powędrowały z dziećmi do domów. To było udane świąteczne spotkanie.