Ferie w Ognisku "Praga" upłynęły jak co roku atrakcyjnie, bardzo ciekawie i z przygodami. Byliśmy w naszym ulubionym kinie Praha na wzruszającym filmie "Był sobie pies". Film oglądaliśmy wszyscy z zapartym tchem, a niektórzy nawet uronili ukradkiem łezkę. Ciekawie spędziliśmy też czas w Muzeum Archeologicznym, podczas warsztatów edukacyjnych wykonując między innymi etniczną biżuterię.W kosmos odlecieliśmy podczas zwiedzania interesującej wystawy "Gateway to space" będącej pod patronatem NASA. Zobaczyliśmy wspaniałą kolekcję amerykańskich i radzieckich eksponatów m.in. oryginalny moduł pochodzący ze stacji kosmicznej MIR, międzynarodową stację kosmiczną ISS, modele rakiet m.in rakietę Sojuz oraz wiele innych.

Jak zawsze oczarowały nas Łazienki Królewskie. Na deskach przepięknego Teatru Królewskiego pod okiem miłej pani instruktorki wystawiliśmy mini etiudę. Zabawa była wspaniała. Natomiast nasze konstruktorskie i komputerowe umiejętności ćwiczyliśmy podczas zajęć z robotyki. Ożywialiśmy klocki lego, z których wcześniej zbudowaliśmy postacie i zwierzątka. Fantastycznych wrażeń i dobrej zabawy dostarczyła nam wizyta w sali zabaw Fikołki. Rywalizowaliśmy podczas turnieju gier planszowych.

Natomiast ucztą dla ducha była wizyta w Teatrze „Lalka”. Wszystkim polecamy spektakl „Wakacje Mikołajka”, który uczy i bawi, zachęca do dalszych wizyt w teatrze. Obchodziliśmy też Tłusty Czwartek, posmakowaliśmy kuchni włoskiej i amerykańskiej. Było pysznie! A po feriach pozostały nam miłe wspomnienia. Cieszymy, że mogliśmy spędzić wspólnie czas, wolny od nauki szkolnej i codziennych obowiązków.