5-11.06.2017

ENERGYLANDIA, ENERGYLANDIA !!! 
Dnia 9 czerwca, zdobywcy I miejsca na Festiwalu Filmów Młodzieżowych, czyli 10 starówkowych Maluchów, z ciociami - Mirą i Kamilą, pojechali na nagrodową wycieczkę do Energylandii w Zatorze (woj. małopolskie).Pojechali, oczywiście, pociągiem ! Na szczęście nie spotkała ich przygoda taka, jak w ich zwycięskim filmie "Opowieść nie tylko o pociągach".
Było SUPER !!!
Podróż Pendolino z Warszawy do Krakowa minęła szybko i komfortowo. W kl.II, w cenie biletu serwowane są jednorazowo napoje do wyboru - kawa, herbata, woda. Kontrolerzy sprawdzali bardzo dokładnie - dzieciom legitymacje, a dorosłym dokument ze zdjęciem.
W Krakowie odwiedziliśmy smoka wawelskiego, bulwar nadwiślański oraz oczywiście, kramiki z pamiątkami - prawie każdy chciał sobie na pamiątkę kupić pluszowego smoka.
Z Krakowa do Zatoru - ok. 50 km. Niby blisko, ale korki drogowe, mogą wydłużyć planowany czas przejazdu.
Energylandia - BAJKA !!! Tylu atrakcji dla dzieci i dorosłych w jednym miejscu nie ma nigdzie w Polsce!
Jeden dzień to stanowczo za mało, żeby wszystko "zaliczyć". Nawet tylko w "Strefie Familijnej" i Bajkolandii nie udało nam się skorzystać ze wszystkich atrakcji, bo do każdej atrakcji były gigantyczne kolejki. Ale to, co się nam udało - wprawiało dzieciaki w stan najwyższej euforii - po kilka razy z rzędu korzystały z czego się tylko dało.
Zamówiona przez nas na ten dzień pogoda - nieco przesadziła !!! 35 stopni C w cieniu, to już lekka przesada!
Było FANTASTYCZNIE. Polecamy każdemu.

Nasze Ognisko wzięło udział w Festiwalu Filmowym dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach.Podczas Festiwalu można było obejrzeć wiele najnowszych, wyszukiwanych na całym świecie filmów – zabawnych, poruszających, mądrych, stworzonych z szacunkiem dla inteligencji i wrażliwości młodego człowieka.
My wybraliśmy następujące pozycje:
„Podróż Fanny”
Blok filmowy: DECYZJE
„Daj radę, Amelie”
„Dzień, w którym mój ojciec stał się krzakiem”
Blok filmowy: STRACH SIĘ BAĆ

Zostaliśmy zaproszeni przez lodziarnię GRYCAN na pyszne lody. W poniedziałek na spacer zakończony lodowym poczęstunkiem wybrali się najmłodsi. Lody były pyszne. Przemiła obsługa bardzo szybko spełniła dziecięce lodowe marzenia. Na koniec oczywiście nie mogło zabraknąć chóralnego DZIĘKUJEMY !!!

 W środę obchodziliśmy imieniny Dominiki - były cukierki od solenizantki oraz mnóstwo dobrych życzeń od koleżanek i kolegów z grupy najmłodszej a także, oczywiście, tradycyjne "Sto lat"!

Ekipa średniaków – a dokładniej Liderzy maja wybrali się do pobliskiego Domu Zagadek. Tym razem stanęli przed wyzwaniem wydostania się z pokoju „Powrót”. Co to dla nas … oczywiście dzielne dziewczyny poradziły sobie z wyzwaniem. 

W tym tygodniu odwiedziły nas przesympatyczne alpaki - Kazik i Milord. Opiekunka zwierząt poinstruowała nas jak należy obchodzić się z jej podopiecznymi.
Można było pogłaskać, nakarmić, czesać i spacerować ...
Alpaki bardzo lubią marchewkę. Największą frajdą był współny spacer.

Nie mogło nas zabraknąć na imprezie - „Śródmieście Działa” święcie inicjatyw społecznych. Jak co roku śródmiejskie instytucje i organizacje pozarządowe zaprosiły warszawianki i warszawiaków do udziału w swoim święcie - na pl. Konstytucji 4 . CWR RW Ognisko „Starówka” przygotowało salon gier, na scenie wystąpiły nasze zespoły taneczne, a TV Młodzieżowa przeprowadzała wywiady z organizatorami.