11-17.09.2017

"Eko Piknik" przygotowany przez wolontariuszy z firmy CocaCola dostarczył wszystkim wielu pozytywnych emocji. Już po raz drugi ekipa z "Ogniska Starówka" miała przyjemność uczestniczyć w aktywnościach przygotowanych dla nas w Zimnych Dołach/ k. Zalesia Górnego. Była dobra zabawa i odrobina rywalizacji, drugie śniadanie w plenerze, a na koniec ognisko i pieczenie kiełbasek. Cztery drużyny z mapkami wyruszyły szlakiem przygody, na którym w kolejnych punktach trasy uczestnicy wykonywali przeróżne zadania. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo.
"Załóż się" - zabawa polegająca na obstawianiu czy danej osobie uda się odpowiedzieć na zadane pytanie lub wykonać zadanie.
"Mumia" - nauka bandażowania, a następnie zawody z użyciem bandaży w tworzeniu mumii.
"Zagadka" - seria pytań dotyczących naszego bezpieczeństwa w różnych sytuacjach i puzzle ze znakami drogowymi.
"Rzeka, rzut i wybuchowe jajca" - tu się działo... drużyny musiały wykazać się umiejetnością współpracy przy przejściu po przekładanych skrzyniach. Wybuchowymi jajcami okazały się elementy plastikowe skorupki z jajek z niespodzianką, proszek do pieczenia i woda... Takowymi jajcami trzeba było trafić do celu ... a jajca jak nazwa głosi – wybuchały.
"Wielkie bum" - niektóre z ukrytych w balonach zadania okazywały się bardzo śmieszne.
"Pomocne nosze" - okazało się, że mamy całkiem dużą wiedzę o zasadach udzielania pomocy. Wszystkim udało się bezpiecznie pokonac tor przeszkód z poszkodowanym na noszach. Poszkodowany swoim kształtem wcale nie ulatwiał zadania...
"Koło fortuny" - Eko zagadki i Eko wyzwania... tu też chyba wszyscy sobie poradzili !!!
"Bezpieczny labirynt" - leśna trasa jak na ulicy... znaki drogowe i ... małe utrudnienie... trzeba wrócić niosąc jajko umieszczone na łyżce trzymanej w ustach...a potem rzut...
Na wszystkich czekała niespodzianka w postaci loterii...
Chętni mogli spróbować swoich umiejętności w strzelaniu z łuku.
Drużyna cioci Agnieszki zdobyła najwięcej punktów. Gratulacje !!!

Zwycięzcami zostali wszyscy uczestnicy, którzy zostali obdarowani na koniec imprezy upominkami. Dostaliśmy też sprzęt sportowy do unihokeja - do wykorzystania w Ognisku. Wolontariusze zadbali też o nasze brzuszki. Przez cały czas mogliśmy podjadać owoce i pyszne kanapki. Imprezę zakończyliśmy wspólnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku.

Dziękujemy cioci Adriannie, Panu Markowi i wszystkim przemiłym wolontariuszom z firmy CocaCola.
Jesteście WIELCY !!!

 

W czwartek, 14 września, rozpoczęliśmy nowy sezon piłkarski w strefie najmłodszych. Dzieciaki były bardzo podekscytowane. Zapał drużyny do zajęć jest godny podziwu. Brawo WY !
Miło było znów spotkać po wakacjach naszego ulubionego trenera - wujka Pawła z Varsovii. Obiecujemy uważnie stosować się do wskazówek trenera - marzymy, aby znów stanąć na podium w Turnieju Praga CUP !!!
Średniaki też z zapałem trenują...
Wszyscy trzymamy kciuki.