26.02– 4.03.2018

Socjoterapia na Starej... W zajęciach prowadzonych przez ciocię Agnieszkę biorą udział dzieci ze strefy VIP i STARSi. Grupy pracują nad integracją, to dobre miejsce i czas - by lepiej się poznać i nauczyć współpracy w grupie.

Ogłaszamy oficjalnie zmianę w nazwach stref wiekowych.

Obecnie:

Ogniki – (Maluchy)

VIP - (Średniaki)

STARSi – (Najstarsi)

Liderzy lutego:

Ogniki – Maja, Basia i Antek M.

VIP - Weronika i Michał
Wyróżnienia: Simona, Oliwia, Nikola
Najwyższą frekwencją mogą pochwalić się: Kacper, Piotr, Paweł

STARSi - Samiia, Duha

Wyróżnienia: Sofia
GRATULACJE

Za oknem mróz trzaskający, ale w strefie Ogników przywołujemy już ciepło metodą artystyczną... Powstały wspaniałe dzieła przedstawiające nadchodzącą Panią Wiosnę.

Ogniki w „Piwnicy przy Wójtowskiej” przygotowują przedstawienie pt. „Cztery żywioły”. Ksenofontes, Anaksymenes,Tales i Heraklit …bohaterowie opowiedzą nam o ziemi, powietrzu, ogniu i wodzie. Próby trwają...

W naszej grupie Facebookowej - „Ognisko Starówka” wiele się dzieje. Zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze tam nie zaglądali do dołączenia. Właśnie tam można znaleźć wszelkie bardzo gorące newsy z życia Ogniska „Starówka”.

Ponieważ nasze Ognisko działa już od 1965 roku... mamy też co wspominać... właśnie w tym celu powstała nowa grupa „Starówkowe wspomnienia”. To miejsce szczególnie polecamy naszym byłym wychowankom. Tam można zamieścić fotki z dawnych czasów i wspólnie powspominać „stare dzieje”...

Wspominki udzieliły się wszystkim... Przeglądamy stare albumy... a na zdjęciach dzieci, które zdążyły już urosnąć i rozwinąć skrzydła poza murami Ogniska.

Bardzo cieszymy się, że tylu naszych byłych podopiecznych nadal o nas pamięta i mile wspomina czas spędzony w Ognisku. W minionym tygodniu odwiedzili nas Michał i Patrycja z Eweliną. Super, że znaleźliście dla nas czas. Fajnie spotkać się także w realu.

Podczas zajęć w Staromiejskim Domu Kultury - Ogniki „odwiedziły” Meksyk. To kolejne spotkanie z cyklu Bajek Międzykulturowych. Oczywiście była prezentacja... i meksykańskie ciekawostki. Na koniec powstały kolorowe ilustracje.

W Teatrze Palladium obejrzeliśmy niezwykle kolorowy musical - "Calineczka". Przedstawienie bardzo nam się podobało ! Po spektaklu była możliwość spotkania z aktorami. Polecamy!!!