Czas Świąt Bożego Narodzenia to moment, kiedy osoby w jakiś sposób dla siebie znaczące spotykają się przy wspólnym stole. Tak też było z nami - Grupą podwórkową z Pragi Południe – Kamionkowska!

17 grudnia 2014 roku wszyscy Członkowie naszej Grupy przyjechali ze swoimi Rodzicami i Rodzeństwem na miejsce wigilii, gdzie czekali już pedagodzy – Patrycja i Klaudia. Było nas prawie 30 osób! Zaczęło się standardowo – życzenia Świąteczne, wspólny posiłek, próbowanie potraw… A trzeba podkreślić, że oprócz jedzenia przygotowanego przez pedagogów, każda z naszych mam ugotowała lub upiekła coś na nasz wspólny stół, więc było mnóstwo pysznego jedzenia. W tle leciały kolędy, była choinka i ozdoby świąteczne, przez co wszyscy czuliśmy się bardzo naturalnie. Rozmów i śmiechu przy stole nie było końca.

Jednak jedzenie, picie i wspólne rozmowy to nie wszystko, co czekało na nas i naszych gości w tym dniu. Pierwszą niespodzianką był pokaz zdjęć i filmików, które przedstawiały pracę Grupy w ciągu całego roku. Rodzice, ale też i my mieliśmy dużo zabawy i miłych wspomnień podczas oglądania, chociaż niewątpliwie najwięcej emocji wzbudził najnowszy filmik „Mikołajkowo 2014”, gdyż na wigilii Grupy była jego premiera. Wyszło super!

Po prezentacji przyszedł czas na prezenty! Każdy z nas dostał paczkę, gdzie w środku znaleźliśmy coś słodkiego oraz pendrive o pojemności 32GB! Ale podarunki nie były tylko dla Członków Grupy. Rodzice także się ucieszyli, gdyż była „paczka dla domu”, a także prezenty, które każdy z nas zrobił dla swojego Rodzica własnoręcznie! Niektórzy Rodzice nawet nie chcieli uwierzyć, że potrafiliśmy zrobić samodzielnie breloczek z materiału, zakładkę do książki czy pudełeczko na drobne rzeczy, ale kiedy już się o tym przekonali, to ich radość była nie do opisania.

Czas minął nam niesamowicie szybko, dlatego zanim się obejrzeliśmy to już trzeba było kończyć spotkanie. Na szczęście dzięki pomocy Rodziców, sprzątanie przebiegło bardzo sprawnie, co dało nam wszystkim poczucie, że możemy być zgraną drużyną nie tylko wtedy, gdy jest miło, ale też w momentach, kiedy mamy coś wspólnie do wykonania. Jak w prawdziwej Grupie.

 

Grupa podwórkowa z Pragi Południe - Kamionkowska