wsr rgb

 

Już czwarty rok z rzędu w wakacyjne weekendy na Pradze-Północ i na Nowym Mieście działa Warszawska Strefa Rodziny. Plenerowe gry, zabawy i animacje zapewniają małym i dużym moc atrakcji. Nowością jest zabytkowy autobus z przewodnikiem, który przewozi wszystkich chętnych na prawą stronę Wisły.

Biuro Pomocy i Projektów Społecznych oraz Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa” zapraszają rodziców z dziećmi do lat 10 do udziału w Warszawskiej Strefie Rodziny, która funkcjonuje w każdą wakacyjną sobotę i niedzielę do 28 sierpnia.

Rodzinne animacje odbywają się w dwóch lokalizacjach, na przestrzeni należącej do CWR RW: przy Ognisku „Starówka” ul. Starej 4 od 11.00 do 20.00 (wejście od Mulimedialnego Parku Fontann  na Podzamczu)  oraz przy Ognisku „Praga” ul. Środkowej 9 na Pradze Północ od 11.00 do 18.00. Na gości czeka bogaty program podzielony na 3 strefy:

  • Strefa Aktywności to zabawy na trampolinie, warsztaty plastyczne, możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego i rozegrania rodzinnych zawodów piłki nożnej, siatkówki czy badmingtona oraz kolorowy plac zabaw,
  • Strefa Malucha to miejsce z zabawami i zabawkami edukacyjnymi dla młodszych dzieci z rodzicami,
  • Strefa  Relaksu to przestrzeń do wspólnego leżakowania, leżenia na kocach i potyczek rodzinnych w grach stolikowych.

W tym roku na uczestników czekają aż dwie nowości. Pierwsza to możliwość przekąszenia czegoś na Strefach – za niewielką opłatą ze stoisk prowadzonych przez lokalne organizacje pozarządowe.

Druga to rodzinna przejażdżka zabytkowym autobusem „ogórkiem” na prawy brzeg Wisły. Autobus WSR wyrusza z przystanku Bielańska 01 (za błękitnym wieżowcem przy pl. Bankowym), a kończy swoją trasę u bram Ogniska „Praga”. W czasie podróży pasażerowie, wspólnie z przewodnikiem, odkrywają fascynującą historię Pragi. Odwiedzją m.in. Fabrykę Wedla, SOHO FACTORY i dawną fabrykę wódki „Koneser”. Pijalnie Czekolady E.Wedel, specjalnie dla uczestników naszych wycieczek, przygotowały słodką niespodziankę- poczęstunek deserowej czekoladzy do picia. 

Godziny odjazdu autobusu zaplanowane są na 11.00, 13.00 i 15.00. Podczas każdego kursu na pokład zabiera ok. 40 pasażerów – rodziny z dziećmi. Przejazd planowany jest tylko w jedną stronę – na Pragę. Rezerwacja biletów [KLIK].

 

Celem wakacyjnych spotkań jest integracja rodzin przez wspólną zabawę i działania animacyjne. Udział we wszystkich zajęciach organizowanych w ramach projektu jest bezpłatny. Rok rocznie Warszawską Strefę Rodziny działającą w ramach programu „Rodzina” m.st. Warszawy odwiedza łącznie ok. 15 000 osób. 
Warszawska Strefa Rodziny jest projektem realizowanym w zakresie programu „Rodzina” m.st. Warszawy, w ramach polityki prorodzinnej zapisanej w programie „Rodzina”' w Społecznej Strategii Warszawy.
 
 

dzieci WSR