wsr rgb

Już od 23 czerwca Biuro Pomocy i Projektów Społecznych oraz Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa” zapraszają rodziców z dziećmi do udziału w Warszawskiej Strefie Rodziny.

Po raz piąty w wakacyjne weekendy na Pradze-Północ i na Nowym Mieście czekamy na Państwa z plenerowymi grami, zabawami i animacjami. Podobnie jak w zeszłym roku, wszystkich, którzy chcieliby się przenieść z Nowego Miasta na prawą stronę Wisły, przewiezie specjalny zabytkowy autobus z przewodnikiem. Nowością jest otwarcie Strefy na ul. Starej również w tygodniu.

Strefa przy Ognisku „Praga” na ul. Środkowej 9 na Pradze Północ działa w soboty i niedziele od 11.00 do 18.00, a w tygodniu w godzinach od 10.00 do 18.00. Oprócz rodzinnego placu zabaw na małych i dużych Warszawiaków czekają warsztaty plastyczne oraz wydarzenia (gry, spektakle, pikniki etc.) proponowane przez zaprzyjaźnione organizacje pozarządowe.

Strefa przy Ognisku „Starówka” na ul. Starej 4 działa w soboty i niedziele od 11.00 do 20.00 (wejście od strony Multimedialnego Parku Fontann na Podzamczu) oraz od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-18.00.

W weekendy zapraszamy na rodzinny plac zabaw oraz do Strefy Malucha, czyli miejsca z zabawami i zabawkami edukacyjnymi dla młodszych dzieci z rodzicami. Podobnie jak na Środkowej, w wybrane weekendy będą się odbywały wydarzenia proponowane przez zaprzyjaźnione organizacje pozarządowe.

Istnieje możliwość przeniesienia się ze strefy na Starej do strefy na Środkowej za pomocą rodzinnej przejażdżki zabytkowym autobusem „ogórkiem” [klik] na prawy brzeg Wisły.

Autobus WSR wyrusza z przystanku ZTM Sanguszki 01, zatrzymuje się u bram Ogniska „Praga”, a kończy swój bieg przy PGE Narodowym lub też pod Pałacem Kultury i Nauki, których zwiedzanie wpisane jest w program przejażdżki. W czasie podróży pasażerowie wspólnie z przewodnikiem odkrywają fascynującą historię Pragi. 

Godziny odjazdu autobusu zaplanowane są na 11.00, 13.00 i 15.00. Podczas każdego kursu na pokład wchodzi ok. 40 pasażerów – rodziny z dziećmi. Przejazd planowany jest tylko w jedną stronę – na Pragę.

W tygodniu natomiast – oprócz rodzinnego placu zabaw – na dzieci czekają warsztaty i animacje pod hasłem „Z biegiem Wisły”. Pod okiem doświadczonych wychowawców-animatorów będziemy wędrować po miastach leżących nad królową polskich rzek i poznawać ciekawostki z nimi związane. Stwarzamy również możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego i rozegrania meczów piłki nożnej, siatkówki czy kometki.

Celem wakacyjnych spotkań jest integracja rodzin przez wspólną zabawę i działania animacyjne. Udział we wszystkich zajęciach organizowanych w ramach projektu jest bezpłatny. Co roku Warszawską Strefę Rodziny, działającą w ramach programu „Rodzina” m.st. Warszawy, odwiedza łącznie ok. 15 000 osób.

Warszawska Strefa Rodziny jest projektem realizowanym w zakresie programu „Rodzina” m.st. Warszawy, w ramach polityki prorodzinnej zapisanej w programie „Rodzina”' w Społecznej Strategii Warszawy.

 

 
 

dzieci WSR