Bielany na Planszówkach:)

 

26.11.2016r

Któż z nas nie pamięta tych całych godzin spędzonych w dzieciństwie w trakcie potyczek przy grach planszowych. Na pierwszą myśl mogłoby się zdawać, że jest to tylko wspomnień czar. Jednak okazało się, co zresztą sami jako Ognisko Bielany zweryfikowaliśmy, iż gry planszowe przezywają swoją drugą młodość. Ba! Wręcz jest istny szał na planszówki. Za to wybór gier przechodzi ludzkie pojęcie.

Takową sposobność mieliśmy na imprezie organizowanej na Stadionie Narodowym pod dźwięczną nazwą „Planszówki na Narodowym”. Impreza była olbrzymia, zajęte były całe dwa piętra na stadionie. Organizatorzy podzielili gry tematycznie jak i wiekowo. Także każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego. Od najmłodszych do najstarszych, przy czym tych ostatnich przy stolikach nie brakowało. Chociaż to dzieci miały największą frajdę. Nasi podopieczni z Bielan tak się wciągnęli, że nie chciało w ogóle wychodzić, wcale się im nie dziwiliśmy, bo wybór gier był tak fantastyczny, że można tam było grać godzinami!

Właściwie to byliśmy totalnie zaskoczeni pomysłowością i możliwościami jakie się teraz pojawiają w grach planszowych. To nie to samo co onegdaj Chińczyk, czy bierki. Teraz te gry to istne szaleństwo, do niektórych trzeba było mieć naprawdę kilka ładnych godzin, żeby w ogóle zagrać. Na szczęście nie brakowało też planszówek, w które można było szybko zagrać kilka partii.

Gry planszowe to nie tylko świetna zabawa, ale też możliwość spędzenia czasu z bliskimi. Pomagają budować relacje i umiejętności interpersonalne. Uważamy, że w dobie dzisiejszych czasów, gdzie króluje Internet i niestety dzieci mają znikomy kontakt z drugim człowiekiem, to te gry wspomagają w tym, aby jednak rozwijać zdrowe socjalne nawyki.