Grochowski rozkład jazdy vol. 12

„Saska Kępa wypełniona jest wibracją 
Grochów jest kolejną kosmiczną ragga stacją”

Vavamuffin

Poniedziałek był dla nas jak zwykle czasem, kiedy klocki Lego ożywają. I nie jest to żadna magia tylko pan Tomek, który uczy nas tajników robotyki.

Ruszyliśmy z przygotowaniem ozdób świątecznych. Korzystamy z metody której nauczyliśmy się podczas spotkania z panią Janką – wycinanek ludowych. Pochwalimy się efektem końcowym, żeby wrażenie było nieskażone etapem przygotowań 😉

Na koniec tygodnia zastanawialiśmy się jak wspólnie spędzić Mikołajki w Ognisku. Padł pomysł podchodów i wspólnych zabaw. Co z tego wyniknie przekonacie się już niebawem. Na ten moment najfajniejsze jest to, że nie tylko wychowawcy głowią się jak umilić czas w Ognisku, ale także nasi Ogniskowcy.

W niedzielę wybraliśmy się na spotkanie ze świętym Mikołajem. W końcu 6 grudnia obchodzimy Mikołajki. Dekorowaliśmy pierniczki i tworzyliśmy świąteczne aniołki. Mogliśmy też podziwiać Mikołajów, którzy zapoznali nas ze sposobami obdarowywania prezentami w różnych krajach. Część z nas zamieniła się w elfy, które krzątały się pomagając w przebiegu imprezy. Byli to nasi starsi Wychowankowie, którzy pełnili funkcję wolontariuszy podczas spotkania.

Dziękujemy Fundacji Banku PKO BP za możliwość wzięcia udziału w imprezie!

Ten tydzień był dla nas ważny z jeszcze jednego powodu. Aż trzy grupy projektowe wraz z koordynującymi pomysły ciociami wysłały swoje „Inicjatywy młodzieżowe”. Z niecierpliwością czekamy na wyniki!