Grochowski rozkład jazdy vol. 37

Nikt nie łączy pokoleń tak jak Ognisko „Grochów”. Kolejną w tym roku okazją do spotkania naszych Wychowanków z Seniorami z Klubu WRZOS było Spotkanie z literaturą „Pół żartem, pół serio”. Przygotowywaliśmy się do niego już od jakiegoś czasu, wybierając wiersze lub fragmenty prozy i trenując ich deklamację.

Nasi goście mogli przypomnieć sobie wierszyki bliskie najmłodszym, zaś młodzież miała szansę poznania utworów ważnych dla starszego pokolenia. Pomysł Spotkania narodził się podczas zajęć w Klubie WRZOS. Pomysł podchwyciła ciocia Asia, która razem z ciocią Basią wzięły się za realizację. Bardzo się cieszymy, że takie wydarzenia powoli stają się naszą tradycją.

Zaskoczeniem była wizyta pana Pawła, odpowiedzialnego w CWR RW za prowadzenie studia telewizyjnego. Uwiecznił on nasze spotkanie a także ku niemałej tremie naszych Seniorów przeprowadził z nimi wywiad. Była to też okazja do nagrania krótkiego materiału dotyczącego naszego warsztatu rowerowego, który powstał w ramach projektu „kumple z Grochowa”. Z niecierpliwością czekamy na zmontowany materiał.

Nie samą literaturą człowiek żyje. Bo jak wiadomo nasze Ognisko żyje także piosenką. Jak nie Święta, to Świder – jak nie Świder to zakończenie roku. Zdradzić możemy, że przygotowane przez nas przedstawienie będzie skrótem życia w Ognisku. Tradycyjnie już będzie śpiewająco 😉