Smaki ognisk w jednym torcie czyli jedność w różnorodności.

30 listopada 2018 r. świętowaliśmy nasze pierwsze urodziny.

Ten dzień spędziliśmy w gronie naszych kolegów i koleżanek z innych ognisk ZOW.

 

Oczywiście nie zabrakło urodzinowych atrakcji!

Rozpoczęliśmy od krótkiej prezentacji, która pokazała nasz już niemały dorobek. Był również spektakl w wykonaniu naszej grupy teatralnej.

 

Najważniejsza dla nas była jednak wspólna zabawa i integracja.

 

Zaprosiliśmy wszystkich do wspólnego „upieczenia”, a właściwie przygotowania urodzinowego tortu. Nie był to jednak tort do jedzenia tylko makieta, która symbolizowała Ogniska K. Lisieckiego „Dziadka” i to, co w nich się dzieje. Wspólnie szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: ”Kim Jesteśmy”. Będąc na początku swej drogi ogniskowej, raczkując jeszcze, ucząc się tego, co to znaczy wspólna odpowiedzialność – „Nasze Ognisko”– chcieliśmy jak najwięcej dowiedzieć się od innych, usłyszeć jakie Ogniska „Dziadka” Lisieckiego były, jakie są dzisiaj? Postawiliśmy na kreatywność, współpracę, zaangażowanie. Zespoły zaopatrzone w „przepis na tort” przystąpiły do działania. Podstawa, to tradycja, to co wynosimy z pedagogiki K.Lisieckiego to co jest wspólne dla wszystkich Ognisk , łącznik pomiędzy przeszłością i teraźniejszością. Tu pojawiło się hasło– „Oddaj innym to, co sam masz. Nic Ci się od życia nie należy tylko dlatego, że potrzebujesz. Na wszystko musisz zapracować!”.

Ogniska z dumą prezentowały to, co jest dla nich niepowtarzalne, wyjątkowe, wartościowe, czym mogą się pochwalić i „zarazić” innych. Zwieńczeniem była świeca życzeń dla ogniska.

Pozostają one jednak tajemnicą, a ich treść poznamy na kolejnych, już drugich urodzinach naszego Ogniska!